May 01 2013

Torunlar dedelerinin hayaline hayat verecek

Kazan’da Öztekin ailesinin düzenlediği fidan dikim törenine yüzlerce çocuk katıldı. Yakup Öztekin’in torunu, dedesinin orman hayalini gerçekleştirdi.

Kazan’ın Soğulcak Köyü’nde ilginç bir fidan dikim töreni yapıldı. Birçok bürokratın katıldığı fidan dikim törenini Öztekin ailesi düzenledi. Vefat eden Yakup Öztekin’in torunları dedelerinin en büyük hayalini gerçekleştirmek için fidanları toprakla buluşturdu. Sevgieli Gençlik ve İzcilik Kulübü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Öztekin ailesinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinliğe Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Ağaçlandırma Şube Müdürü Selçuk Demirbağ, İzcilik kulübü üyeleri, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı sevgi evlerinde kalan çocuklar ve mesleki eğitim gören kimsesiz çocuklardan oluşan 450 çocuk ve Öztekin ailesi katıldı.

ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKIYORDU
İzcilik Kulübü Genel Koordinatörü Gökhan İğdir, Yakup Öztekin sosyal sorumluluklarını yerine getiren bir kişi olduğunu anımsatarak, “Hem izcilik kulübüne hem kimsesiz, sokaklarda çalışmak zorunda kalan çocuklara, huzurevi sakinlerine yardımcı olmuştu. Öztekin’in böyle bir hayali olduğunu ailesinden öğrendik. Biz de bunu gerçekleştirmek istedik” dedi. 

ORMAN KURMAK İSTEDİ
Yakup Öztekin’in oğlu Tolga Öztekin ise “Yakup Öztekin Hatıra Ormanı, babamın en büyük hayaliydi. Babam bu yıl hatıra ormanını hayata geçirmek istiyordu. Geçirdiği kalp krizi nedeniyle geçen yıl hayatını kaybetti. İzcilik kulübüyle birlikte hareket ederek babamın hayalini, gerçekleştirdik” dedi.

İSMİNİ AĞACIN DALINA ASTI
Yakup Öztekin’in torunu 2 yaşındaki Hayat Öztekin de anne ve babasıyla birlikte dedesi adına bir ağaç dikip dedesinin adını ağacın dalına astı. Kazan Kaymakamı Veysel Beyru ise bu çalışmadan dolayı Öztekin ailesine, Orman Bölge Müdürlüğüne ve Sevgi eli İzcilik Kulübü’ne teşekkür etti.